субота, 29 грудня 2018 р.





          Новорічні свята,  мабуть,  найсвітліші свята в нашому повсякденному житті, які люблять і діти, і дорослі. У ці дні всі ми стаємо в глибині душі маленькими дітьми, які чекають приходу Діда Мороза з мішком подарунків. І неважливо, що вже давно не віримо в цього сивого дідуся, але щороку  намагаємося зробити свято веселим і безтурботним не тільки вдома, але й на роботі. Саме з такою метою в Центральній  бібліотеці організована книжкова виставка "Зима іде – свята веде"




                                        Дорогі користувачі бібліотеки!

                         Вітаємо вас з Новим роком та Різдвом Христовим!!!

          Дай боже Вам любові і тепла,
Добра в сім’ї і затишку в оселі,
               Щоб щастя світла музика текла
В різдвяні дні, щедрі і веселі!
Хай Новий рік, що завітає, 
                Дарує все, що серце забажає,
З чудовим святом, радості і мрій
                   Ми щиро і сердечно Вас вітаєм!




вівторок, 11 грудня 2018 р.







      В рамках проведення Всеукраїнського тижня права у Центральній бібліотеці 10 грудня було проведено  турнір ерудитів «Великі права маленької людини» для учнів 3-4 класів. Бібліотекар Хилюк С. В. розповіла школярам про Тиждень права в Україні  познайомила  з Правами дитини, які проголошує Конвенція ООН.
Діти приймали активну участь у заході, дружно давали відповіді на запитання, самі задавали питання. Їм  було цікаво і корисно довідатись про свої права, обов’язки та відповідальність згідно чинного законодавства України, адже дуже часто наші повсякденні вчинки мають правові наслідки.


                     



середа, 5 грудня 2018 р.

                      "Великі права маленької дитини"

          З метою ознайомлення учнів 3-4 класу з основними правами та обов’язками, формування  правової свідомості та уміння користуватися своїми правами, у бібліотеці-філії села Городок на засіданні клубу за інтересами «Чомучки» проведено правову годину «Великі права маленької дитини».
         Присутнім учням було зачитано основні права дитини, які проголошує  Конвенція ООН, роз’яснено значення слів «декларація», «конвенція», «право».
Цікаво, повчально та весело пройшла «Казкова вікторина»  та  гра „Правильно - не правильно”, де на прикладі казок діти вчилися визначати порушення права головних казкових героїв тими чи іншими казковими персонажами, вивчали свої права, визначали характеристику обов’язків дітей.
На завершення заходу звернули увагу та проаналізували Десять НЕ МОЖНА видатного педагога Василя Сухомлинського.









субота, 1 грудня 2018 р.




1 грудня  всесвітній день боротьби  зі СНІДом 

            У всьому світі цього дня  за участю державних, громадських, медичних організацій відбуваються просвітницькі акції та діагностичні заходи, символом яких з 1991 року є Червона стрічка. 
Пов’язане зображення     СНІД/ ВІЛ — важке інфекційне захворювання, спричинене вірусом імунодефіциту людини, який уражає імунну систему, знижуючи при цьому протидію організму.
    Перші повідомлення про ВІЛ-інфекцію  зафіксовано в США в 1981 році.  За  декілька років ця небеспечна хвороба набула характеру всесвітньої епідемії, яка охопила населення  практично усіх країн.
     Сам по собі СНІД не є смертельним, але  його вірус в організмі впливає на імунну систему так, що навіть простий нежить може призвести до смерті людини.
            В Україні епідемія ВІЛ- інфекції розпочалася у 1995 році, коли вірус імунодифіциту людини потрапив у серидовище споживачів ін'єкційних наркотиків. За даними МОЗ на сьогодні  в Україні зафіксовано близько 230 тис. випадків захворювання і тільки 130 тис. перебувають на обліку.
              З метою відзначення Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом у  Центральній бібліотеці підготовленно підбірку літератури  на тему: " СНІД - глобальна проблема нашого часу" відповідного тематичного спрямування. Представлені видання розповідають про історію виникнення ВІЛ/СНІДу, шляхи його поширення, інформують про заходи профілактики щодо запобігання інфекції, аналізують шляхи вдосконалення інституційного забезпечення державно-громадської співпраці у сфері протидії поширенню ВІЛ-іфекції в Україні.






субота, 24 листопада 2018 р.




            У суботу,  24 листопада, Україна вшановуватиме день пам'яті жертв Голодомору.



Сьогодні день скорбо́ти.  В темну по́ру
                                у пам'ять мовчки свічку запалю́.
                                Числе́нних жертв того голодомо́ру
                                злічить не можна. З присмаком жалю́
                                горить свіча́. Поволі віск стікає
                                і застигає прямо на столі,
                                а туга з болем серце не лишає
                                за мій народ, що гинув у імлі.
       Темі вшанування пам’яті Голодомору в Центральній бібліотеці організовано імпрезу- реквієм «Засвіти свічку воскову» та виставку спомин «Чорні дзвони голодомору».
        Голодомор – це страхітлива за своїми намірами й масштабами акція більшовизму, вікова трагедія української нації. Про неї повинен знати весь світ, нинішні й прийдешні покоління.


       Голодомор 1932-1933 років в Україні назавжди залишиться в нашій пам’яті, як одна з найтрагічніших сторінок минулого, тому що пам'ять – ця нескінченна книга, в якій записано все життя: і життя людини, і життя країни.

    Відчинімо свої душі та серця для  жертв голодомору. Запалімо свічку пам’яті, тихенько помолімося за спокій  невинних жертв Сталінського терору, що так і не дожили до весни тридцять третього. Вони варті частинки серця істинного українця, а також пошани кожного хто може назвати себе Людиною!










пʼятниця, 23 листопада 2018 р.



       
          Щороку  21 листопада  в нашій країні відзначають День Гідності та Свободи, встановлений Указом Президента України Петра Порошенка у 2014 році. Цього дня українці віддають шану патріотизму й мужності громадян, що стали учасниками Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013-2014 років, піднялися на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.
         Саме в цей час, ми маємо, як ніколи проявити свою любов до рідної України. Зараз нашій  країні, як ніколи потрібно бути єдиною та згуртованою. Наші земляки, яких сьогодні мобілізовано до лав українського війська з честю  відвойовують та захищають кордони нашої держави, борються за її єдність та цілісність. Адже, трагічні події в Україні, починаючи з листопада 2013 року, тривожать та не залишають байдужими жодного громадянина країни. Кожному з нас необхідно усвідомити, за що боролися учасники Євромайдану і заради чого пожертвували своїм життям Небесна сотня та воїни, які загинули та гинуть в боротьбі за свободу, цілісність та єдність держави.
          Сьогодні життя України змінюється на очах, постає стара, як ця земля держава – вільна, незалежна, осяяна сонцем країна, а ми її частинка. Без усіх нас немає ні народу, ні історії. Ще в I столітті н. е. римський державний діяч, філософ Цицерон на публічному виступі сказав: « Люблять Батьківщину не за те, що вона велика, а за те, що вона твоя».
         З нагоди цієї дати бібліотека підготувала патріотичне коло спілкування     « Революція Гідності: ціна свободи».  

                                    
                                                                                                                                                                                                                                 









пʼятниця, 9 листопада 2018 р.

Віншування з нагоди свята
Є така професія - дарувати людям радість і настрій. Це стосується тих, хто працює в галузі культури. Адже у ті дні , коли інші люди активно відпочивають, працівники сфери культури повинні трудитися, щоб порадувати відпочиваючих і забезпечити їм святковий настрій.

А сьогодні культпрацівники, аматори сцени, бібліотекарі зібрались в Прилісненському Будинку культури для того, щоб привітати один одного та порадіти успіхам колег, почути на свою адресу схвальні вітальні слова з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва.










Спасибі щире вам, артисти,
За ваші образи й пісні,
В яких палає серце чисте,
Мов цвіт черешні навесні!
Спасибі! Вірні ви народу.
Ви для громади несете
Мистецтва життєдайну воду,
Краси коріння золоте!
Хай любові й дружби узи
Для добра єднають вас,
Хай благословляють музи
Український наш Парнас!

Зі святом працівники культури, 
аматори сцени, майстри народної творчості!

субота, 27 жовтня 2018 р.

                       Майстер - клас " Осінні коштовності"

 Багато хто любить осінню пору, бо все навкруги забарвлюється у різні кольори, які створюють осінню казку. Цією красою можна не тільки насолоджуватись, а й спробувати відтворити на папері. Тому члени клубу " Книгочитограйко" із задоволенням взялися зробити з осіньго листя клену грізного і красивого звіра, якого ще називають Царем звірів, лева. Які ж вони леви, на думку дітей?






                                                                                                                 
      


                                                                           

субота, 13 жовтня 2018 р.



14 жовтня - 
День захисника України і
 День Українського козацтва

Назва цього свята говорить сама за себе. Захист своєї Батьківщини від зазіхань з боку тих, хто час від часу намагається загрожувати державним засадам будь-якої країни - свята справа. Вона вимагає від людей сміливості, честі та відваги, дуже часто величезної самопожертви і колосальної самовіддачі.

День Захисника України став офіційним державним святом зовсім недавно, лише в 2015-му році. Його дата ніколи не змінюється і відзначається воно 14 жовтня. Так, саме в один день з Покровою Пресвятої Богородиці, яка була покровителькою козацтва. Тож 14 жовтня відзначають і День Українського козацтва.
      Саме звичаям і традиціям вільного козацтва було приурочено літературно-історичу віктрину "Щоб слава козацька вовік не пропала", в якій взяли участь учні 8 класів.