четвер, 9 грудня 2021 р.

 


Хоч дитина я мала

Маю знать свої права:

Перше право на життя

Друге право це сім’я

Третє право на любов,

А четверте – «Будь здоров!»

П’яте право на навчання

Шосте – на повноцінне харчування,

А дружити – сьоме право

З ким я хочу, з ким цікаво!

Восьме право на ігру,

Дев’яте – стрибати як кенгуру.

Десяте право просте

ДИТИНА – ЦЕ СВЯТЕ! 

В рамках Всеукраїнського тижня права бібліотека села Прилісне запросила членів клубу Книгочитограйко» на ігрове судове засідання «Свої права – твій надійний захист». Бібліотекар розповіла дітям, як створювалась Конвенція про права дитини, яке важливе значення вона має і якого змісту статті вміщує. Вона пояснила, що кожна дитина має не лише права, а й обов’язки, які теж не менш важливі. А також  наголосила, що потрібно  ставитися з повагою не тільки до себе, але й до оточуючих. 

 Члени клубу «Книгочитограйко»  жваво висловлювали свої міркування з приводу прав та обов’язків, а також взяли активну участь у вікторині «Правопорушення серед казкових героїв», пройшли тести «Життя навчить», розгадували загадки «Я маю право на …», пограли в гру «Спіймай правило» та «Право чи обов’язок”.

Закінченням  заходу була «Квітка прав». Де кожен з присутніх називав яке право має дитина та приєднував кольорову пелюстку до квітки.

         







                                         





 

 

 

 

 

середа, 1 грудня 2021 р.


 

1 грудня  - Всесвітній день боротьби зі СНІДом. СНІД (синдром набутого імунодефіциту) – це болюча рана суспільства, яка виникла наприкінці ХХ сторіччя. Ця чума була офіційно відкрита 5 червня 1981 року в Центрі контролю захворювань Сполучених Штатів Америки і в останні десятиліття поширюється зі швидкістю епідемії.

Вперше цей день відзначався 1 грудня 1988 року. Таке рішення затвердили на міжнародній зустрічі міністрів охорони здоров'я, які обговорювали необхідність обміну інформацією щодо ВІЛ-інфекції та СНІДу. 

«СНІД – глобальна проблема нашого часу» під такою назвою в бібліотеці села Прилісне підготовлено виставку-інформацію, присвячену Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом.  

 Пам’ятаймо! СНІД ще не переможений, ось чому нам так важливо навчитися слухати тих, хто опинився по той бік біди. Носії ВІЛ – люди, які хочуть жити. Бережіть себе, піклуйтеся про ближніх і нехай Всесвітній день боротьби зі СНІДом об’єднає всіх і кожного не тільки 1 грудня, а й у всі інші дні в році.




 

















 

пʼятниця, 26 листопада 2021 р.


 

Голодомор 1932 - 1933 років в Україні – жахлива сторінка нашої спільної історії. Щороку ми всі вшановуємо пам’ять жертв тієї страшної пори, бо це трагедія цілої нації. Жорнова смерті, практично, не оминули жодної української родини. Перекази про ті страшні часи живуть і житимуть у поколіннях нашого народу.

В  бібліотеці села Прилісне до Дня пам'яті жертв голодомору оформлена виставка: «Голодний рік, як чорна птиця, над краєм змореним літав», де кожен бажаючий зможе ознайомитися з літературою про Голодомор – геноцид нашого народу.

Пам’ять не має забуття!Хай кожен з нас запалить свічку, цей вогник символізуватиме нашу скорботу і пам’ять про мільйони загублених життів співвітчизників.

Україна пам’ятає! Світ визнає!















 

 

неділя, 21 листопада 2021 р.


День Гідності та Свободи відзначається 21 листопада – у день початку подій, які стали для України історичними: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року. Саме тоді мільйони українців на Майдані Незалежності у Києві та майданах інших українських міст стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина.

З метою віддання належної шани патріотизму й мужності героїв Майдану в бібліотеці с. Прилісне  експонується книжкова поличка «Україна – країна гідності та свободи».
   На ній представлені видання, що розповідають про мужність та відвагу учасників «Революції Гідності», нагадують про те, якою ціною здобувалися свобода та незалежність, новий шанс для України стати справжньою європейською державою.





 

вівторок, 9 листопада 2021 р.

 

Щороку 9 листопада ми відзначаємо велике свято — День української писемності та мови. Свято було встановлене в 1997 році. А святкуємо ми його на честь українського літописця Нестора — послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.  Саме з нього, вважають дослідники, і починається писемна українська мова.

  Мова — живий організм, який розвивається за своїми законами. Це нетлінний скарб століть, що передається   від покоління до покоління і об’єднує минуле й прийдешнє. Це - спадкоємність не лише в межах роду, а й народу. Ще Вольтер писав, що всі основні європейські мови можна вивчити за шість років, а свою рідну мову треба вивчати все життя.

Шлях становлення і розвитку української мови - це тернистий шлях боротьби. Незважаючи на це, українська мова - це велика культура та історія. Українською мовою написані невмирущі твори Котляревського і Шевченка, Франка і Лесі Українки, Нечуя-Левицького і Коцюбинського. І всі українці мають зрозуміти, що ми не маємо права втратити цей дорогоцінний скарб, адже мова, як і Україна, починається з кожного з нас.

   В бібліотеці с. Прилісне розгорнута тематично-інформаційна полиця «Наша мова калинова», яка допоможе нашим читачам глибше пізнати історію рідної мови, а також дає змогу більш детальніше вивчити нашу мову.

Для кожного народу дорога його мова, а нам, українцям, найближча до серця — українська. Так давайте ж разом вивчати, зберігати та примножувати українську мову, і нехай нашому роду ніколи не буде переводу.

 










 


четвер, 16 вересня 2021 р.

 

 

«Книгочитограйко»

Відлунали перші дзвоники.  А до нас в бібліотеку повернулися після літніх канікул  члени клубу «Книгочитограйко», з якими наша книгозбірня плідно працює протягом року. Адже, як гарно зустрітися з друзями у бібліотеці! Згадати свій літній відпочинок, поділитись своїми враженнями від прочитаних книжок, або просто їх почитати разом. А хтось із захопленням розповів про поїздку до моря, до озера, до бабусі, тітки та родичів і багато чого іншого.

А на закінчення зустрічі бібліотекар, Світлана Василівна Хилюк,  гостинно пригостила своїх читачів чаєм та смаколиками.

 











четвер, 26 серпня 2021 р.


Указом Президента України від 23 серпня 2019 року «Про День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України» 29 серпня Україна проводить День вшанування пам’яті захисників України.

Офіційним символом Дня пам’яті загиблих захисників України є жовтогарячий соняшник. Він є уособленням скорботи за загиблими на Донбасі українськими воїнами. Сонях – це символ, що означає відродження з найменшого чорного зернятка, як з української землі, нового життя.

Бібліотекарі бібліотек-філій Центральної бібліотеки Прилісненської сільської ради долучилися до Всеукраїнської акції  та залюбки створили стилізовані соняхи, які можуть використовуватися як елемент одягу чи просто прикраса.









       

                                

середа, 28 липня 2021 р.

 

28 липня Україна має відразу два приводи для святкування – Хрещення Київської Русі – України та День пам’яті Хрестителя Русі князя Володимира Великого.

До цієї визначної події у Центральній бібліотеці оформлена книжкова виставка-персоналія «Хрещення Русі – духовний стержень нашої культури», яка присвячена пам’ятним подіям, що поклали початок утвердження християнства, як державної релігії та висвітлює життя та діяльність великого реформатора та хрестителя.  На виставці представлена література, яка розповідає про історичну подію, що відбулась у 988 році та стала ключовою і вирішальною в подальшому розвитку всієї Київської Русі.