пʼятниця, 29 січня 2021 р.

 

Доброго ранку, Крути.
Земле моя спочивай.
В час революцій і смути
хлопці полинули в рай.

Юні серця перестали
стукати, жити, цвісти.
В небо вони відлітали,
у недосяжні світи.

Пам'ять про них і донині.
Сум і скорбота в очах.
І прапори жовто-сині
на обгорілих житах.
 

Сьогодні вся Україна відзначає День пам’яті героїв Крут — саме там у 1918 році студенти свідомо пішли супроти озвірілої більшовицької банди колишнього царського полковника Муравйова і поклали в нерівному бою під Крутами за волю України найдорожче – життя.

Бій під Крутами – це і тріумф і трагедія. У ньому переплітається і біль, і смуток, і гордість за молодих юнаків. Доречними стали слова І. Дзюби: «У людини високого ідейного та духовного тонусу є щось вище за саме життя – це мета цього життя, це її ідеали, принципи, це честь і гідність, і вона (тобто людина) може віддати за них своє життя».

Україна пишається молодими Героями. Пам’ять про них, як і та велична слава, за яку вони боролися – невмируща.

Ця подія залишила свій відбиток не лише в історії і в пам’яті народу, а й в літературі. «Крути: і сум, і біль, і вічна слава» - під такою назвою в Центральна бібліотека  спільно з Будинком Культури організовали виставку-пам’ять, на якій представлені збірки, що розкривають історичну правду трагедії під Крутами 1918 року та спонукають молоде покоління до поваги і вшанування історичної спадщини свого народу.







   

четвер, 21 січня 2021 р.

 


22 січня День Соборності України відзначається щороку в день проголошення Акту воз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в місті Києві.

У Центральній бібліотеці оформлена книжково-ілюстративна виставка «Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг». Матеріали виставки знайомлять користувачів з національно-визвольними процесами початку ХХ століття, з доленосними січневими подіями 1919 року, що відбувалися на території нашої країни перед проголошенням Акту Злуки, розповідають про неймовірно складні випробування українського народу, який віками був позбавлений власної державності, а землі України належали до інших держав: Російської імперії, Польщі, Австро-Угорщини.


                                              













 

пʼятниця, 15 січня 2021 р.

                                                                                                                                        

Величезне задоволення і втіху приносять нові книги, з яскравими обкладинками та іще свіжим ароматом друкарської фарби. Саме такі наша бібліотека нещодавно отримала від Українського інституту книги за Програмою поповнення бібліотечних фондів, а це – 826 книг на суму 103 354 грн

Чудовий подарунок, як для читачів, так і для бібліотекарів, як для малечі, так і для дорослих. Тут яскраві видання творів сучасних українських та зарубіжних авторів на будь-який смак.

 Щиро дякуємо Українському інституту книги та ВДОУНБ ім. Олени Пчілки.