пʼятниця, 26 листопада 2021 р.


 

Голодомор 1932 - 1933 років в Україні – жахлива сторінка нашої спільної історії. Щороку ми всі вшановуємо пам’ять жертв тієї страшної пори, бо це трагедія цілої нації. Жорнова смерті, практично, не оминули жодної української родини. Перекази про ті страшні часи живуть і житимуть у поколіннях нашого народу.

В  бібліотеці села Прилісне до Дня пам'яті жертв голодомору оформлена виставка: «Голодний рік, як чорна птиця, над краєм змореним літав», де кожен бажаючий зможе ознайомитися з літературою про Голодомор – геноцид нашого народу.

Пам’ять не має забуття!Хай кожен з нас запалить свічку, цей вогник символізуватиме нашу скорботу і пам’ять про мільйони загублених життів співвітчизників.

Україна пам’ятає! Світ визнає!















 

 

неділя, 21 листопада 2021 р.


День Гідності та Свободи відзначається 21 листопада – у день початку подій, які стали для України історичними: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року. Саме тоді мільйони українців на Майдані Незалежності у Києві та майданах інших українських міст стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина.

З метою віддання належної шани патріотизму й мужності героїв Майдану в бібліотеці с. Прилісне  експонується книжкова поличка «Україна – країна гідності та свободи».
   На ній представлені видання, що розповідають про мужність та відвагу учасників «Революції Гідності», нагадують про те, якою ціною здобувалися свобода та незалежність, новий шанс для України стати справжньою європейською державою.





 

вівторок, 9 листопада 2021 р.

 

Щороку 9 листопада ми відзначаємо велике свято — День української писемності та мови. Свято було встановлене в 1997 році. А святкуємо ми його на честь українського літописця Нестора — послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.  Саме з нього, вважають дослідники, і починається писемна українська мова.

  Мова — живий організм, який розвивається за своїми законами. Це нетлінний скарб століть, що передається   від покоління до покоління і об’єднує минуле й прийдешнє. Це - спадкоємність не лише в межах роду, а й народу. Ще Вольтер писав, що всі основні європейські мови можна вивчити за шість років, а свою рідну мову треба вивчати все життя.

Шлях становлення і розвитку української мови - це тернистий шлях боротьби. Незважаючи на це, українська мова - це велика культура та історія. Українською мовою написані невмирущі твори Котляревського і Шевченка, Франка і Лесі Українки, Нечуя-Левицького і Коцюбинського. І всі українці мають зрозуміти, що ми не маємо права втратити цей дорогоцінний скарб, адже мова, як і Україна, починається з кожного з нас.

   В бібліотеці с. Прилісне розгорнута тематично-інформаційна полиця «Наша мова калинова», яка допоможе нашим читачам глибше пізнати історію рідної мови, а також дає змогу більш детальніше вивчити нашу мову.

Для кожного народу дорога його мова, а нам, українцям, найближча до серця — українська. Так давайте ж разом вивчати, зберігати та примножувати українську мову, і нехай нашому роду ніколи не буде переводу.