вівторок, 21 січня 2025 р.

 

Щороку 21 січня у світі відзначають доволі незвичне та позитивне свято - Міжнародний день обіймів. Наш непростий воєнний час став своєрідним мірилом людяності, милосердя, любові до ближнього, що втілилося у простих, на перший погляд, але глибоких за змістом, словах і діях – запитанні "Як ти?” та міцних обіймах. Ми розкриваємо обійми, коли нам радісно або сумно, коли відчуваємо біль, смуток чи потребуємо підтримки та втіхи, коли зустрічаємося і коли прощаємося.

З обіймів починається життя людини – адже перше, що робить мати після появи своєї дитини на світ – обіймає її. Обійми супроводжують нас протягом усього життєвого шляху – обіймаються закохані, подружжя, друзі, родичі. Обіймаються, вітаючи один одного, висловлюючи свої почуття.

Обійми – символ близькості і любові. Тому присвячене обіймам свято знайшло буквально всенародну підтримку і в світі, і в нашій країні. Крім того, що обійматися приємно, це ще й корисно, що підтверджують навіть вчені.

Клуб за інтересами «Допитливі чомучки» також долучився до святкування цього дня. Члени клубу мали можливість показати свою любов і ніжність, турботу і ласку своїм близьким, ознайомились з історією виникнення свята, почули цікаві факти про обійми, афоризми видатних людей, дізналися 10 причин, чому обійми такі корисні?  А також пограли в такі ігри:

-         Гра «Які бувають обійми?»

-         Гра «Для чого потрібні обійми?»

-         Гра  «Обійми того, хто...»

Обійми не просто передають нам тепло душі, вони підіймають нам настрій. Тож  вітаємо всіх з днем обіймів! Випромінюйте радість, даруєте позитив і посмішки. Обіймайтеся частіше і заряджайте всіх скептиків хорошим настроєм. Обійми зближують, розфарбовують сірі будні і вносять в життя радісні миті.































пʼятниця, 17 січня 2025 р.

 

16 січня, ми вшановуємо незламних Героїв Донецького аеропорту, які 242 дні боронили Донецький аеропорт, оборона якого тривала з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року і закінчилась після повної руйнації старого та нового терміналів. В обороні аеропорту також брали участь волонтери і медики.

У період з 18 до 21 січня 2015 року внаслідок підриву окупантами термінала ДАП загинуло 58 "кіборгів", тож 21 січня було прийнято рішення відвести українських військовослужбовців з нового терміналу, який був повністю зруйнований і не придатний для оборони.

 За стійкість і незламність українських захисників назвали “кіборгами”. Вони стали символом мужності та відданості ідеалам вільної та незалежної України.

За час оборони аеропорту, з травня 2014 року по січень 2015 року, в його захисті по ротації взяли участь понад 2,500 військових і добровольців.

“Кіборги” вистояли, не вистояв бетон”, – фраза, яка ввійшла в історію разом із подвигом українських бійців.

 Бої за Донецький аеропорт - одні з найзапекліших у війні на сході України. Звитяжна оборона летовища стала символом незламності та бойового духу нашого війська, а їхній подвиг забуттю не підлягає.

Сьогодні, в День пам’яті захисників Донецького аеропорту, Збройні Сили України мужньо тримають стрій… Як тримали його «кіборги»! Для нас зараз – це не просто історія. Це приклад того, як треба боротись за нашу країну. Коли людська стійкість міцніша за сталь і бетон. Коли вистояти практично неможливо, але стояти треба до кінця. Коли честь і гідність понад усе. Кіборги назавжди залишаться в історії символом непереможності України!

В бібліотеці села Прилісне представлена  виставка – вшанування «Кіборги – символ непереможеної України»,  приурочена Дню  пам’яті захисників Донецького аеропорту.

В огляді літератури представлені книги, які містять інтерв’ю оборонців летовища, десятки ексклюзивних фото з місця подій, коментарі військових. Під обкладинкою книжок - непрості, але дуже важливі і правдиві історії про кіборгів, які вразили неймовірною стійкістю, відвагою, незламністю, самовідданістю, патріотизмом, про страшні реалії війни і все те горе, яке довелося пережити не тільки воїнам, а й мирному населенню.

Недарма «кіборгами» нескорених українців назвав сам ворог. Мовляв, тільки роботи здатні вистояти в таких нелюдських умовах – “Люди витримали. Не витримав бетон”.

Дякуємо всім, хто повернувся та пам’ятаємо тих, хто навіки залишився у терминалі. Слава кіборгам, захисникам аеропорту!