"Віднині во єдино зливаються століттями відірвані одна від одної частини єдиної України - Галичина, Буковина, Закарпаття і Наддніпрянська Україна. Здійснилися віковічні мрії , для яких жили і за які вмирали найкращі сини України. Віднині є тільки одна незалежна Українська Народна республіка. Віднині український народ увільнений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об'єднати всі зусилля своїх синів для створення нероздільної, незалежної української держави, на добро і щастя українського народу." Таким був текст Універсалу Директорії, проголошений 22 січня 1919 року. Цей день увійшов в історію як день проголошення злуки Західноукраїнської Народної Республіки з Великою Східною Україною, День Соборності України.
З 2011 року 22 січня ми святкуємо - День Соборності та Свободи України (пов'язано з подіями Помаранчевої революції).
21 січня бібліотека провела годину історичного календаря для учнів 8-Б класу "Свято української державності", присвячену Дню Соборності та Свободи України.
Для всіх українців цей Акт Злуки мав велике моральне та політичне значення . Він розкрив одвічне прагнення українського народу до самостійності і незалежності. Сьогодні це прагнення актуальне, як ніколи.
А закінчили зустріч поетичними рядками волинської поетеси Надії Гуменюк:
Собори піднімаються в онові,
Аж сонце виціловує хрести.
А нам би ще соборності - любові,
А нам би ще соборності - мети!
Невтомність рук невтомлене завзяття,
Сердець гарячих невгасимий жар.
І храми душ воскреслих наших, браття,
Вітчизні покладімо на вівтар.
Гартуймо дух, хай дума воєдино.
Хай торжествують правда й доброта!
Щоб, як собор, сіяла Україна -
Соборна, незалежна і свята!
Немає коментарів:
Дописати коментар