понеділок, 25 листопада 2019 р.





Ти кажеш, не було голодомору?
І не було голодного села?
А бачив ти в селі пусту комору,
З якої зерно вимели до тла?
Як навіть варево виймали із печі
І забирали прямо із горшків.
Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України.
      Сьогодні – час очищення і ми починаємо осмислювати, що з нами, українцями, сталося… Сміливішає пам’ять, мужніє душа, розковується свідомість, звільнена від страху.
      Пройдуть роки, минуть десятиліття, а трагедія 1933 року все одно хвилюватиме серця людей. І тих, кого вона зачепила своїм чорним крилом, і тих, хто народився після тих страшних років. Вона завжди буде об’єднувати всіх живих одним спогадом, одним сумом, однією надією.
       До цієї дати працівники Центральної бібліотеки  та Будинки культури організували і провели для учнів 11-х класів інформаційну годину «Тінь голодної смерті».
Хвилиною мовчання та горінням свічки всі присутні згадали невинно закатованих жертв голодом.
Також в бібліотеці для читачів організована книжкова виставка-спомин «Голодомор – печаль і скорбота України». Де представлена література про геноцид української нації, спогади і свідчення очевидців, тих, хто у своїй пам’яті крізь роки проніс страждання та біль, спричинені тоталітарним режимом.
Голодомор 1932-1933 років в Україні назавжди залишиться в нашій пам’яті, як одна з найстрашніших сторінок минулого, тому що пам’ять – це нескінченна книга, в якій записано все життя: і життя людини, і життя країни.























пʼятниця, 22 листопада 2019 р.



Майдан живе, і буде жити,
Народ, що волі прагне, не здолать,
Бо правду, як Дніпро, не зупинити,
Бо ми – і спів, і гнів, і мир, і рать.

 21 листопада ми відзначаємо День Гідності і Свободи. Цей день – символ боротьби і перемоги, символ єднання заради найвищих ідеалів цивілізованого світу.
Події останніх років ставлять перед бібліотеками завдання активізації патріотичного виховання підростаючого покоління.
У Центральній бібліотеці Прилісненської сільської ради для учнів 10 класів провели годину спілкування «Події, що змінили долю України». Учасники заходу переглянули документальний фільм Антіна Мухарського під назвою «Майдан. Мистецтво спротиву». Мета заходу полягала в тому, щоб донести до сучасного покоління об'єктивну інформацію про доленосні події в Україні, які відбувалися у листопаді 2013 - лютому 2014 роках. Присутні вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні, які загинули за світле майбутнє, хвилиною мовчання та молитвою.
Також в бібліотеці організована книжкова виставка до Дня Гідності та Свободи. На сторінках багатьох сучасних книг закарбовано надзвичайно важливий період України і це допомагає всім нам згадати, побачити наскільки той час був епохальним кроком до зміни свідомості української нації.
 Ми мусимо пам’ятати про цих мужніх людей, робити все можливе, щоб подвиг героїв Небесної сотні не був марним.
Світла та вічна пам’ять воїнам, які віддали життя за Україну.
Герої не вмирають!















субота, 16 листопада 2019 р.



"Книгочитограйко"
Добра, мудра, чарівна казка завжди була в пошані. Її із задоволенням слухають і діти, і дорослі. Казки бувають різні: довгі і короткі, веселі, чарівні, написані автором або складені народом. Проте у всіх казок є одна спільна риса - мудрість.
15 листопада в Центральній бібліотеці було проведено організаційне засідання з членами клубу «Книгочитограйко» під назвою «Чарівні казки Європи».