четвер, 31 грудня 2020 р.

 


День Святого Миколая, Новий рік, Різдво, Щедрий вечір, Водохреща дуже колоритні свята, цікаві своєю самобутністю і чарівністю, глибиною народної філософії, дивовижною красою і духовністю української нації. З кожним цим святом в оселю приходить чудова казка, гарний настрій, безліч подарунків і сюрпризів. У цей час діти та дорослі обмінюються подарунками, щедрують, колядують, ходять до храму, святять воду та багато чого іншого.
До новорічних свят в Центральній бібліотеці оформлена книжкова виставка-фантазія «Зима прийшла з дарами, з добрими святами». На ній представлені різні книги про народні традиції відзначення зимових свят, художні твори, легенди, вірші та казки  про цікаві події у ці святкові дні.





Дорогі користувачі нашої бібліотеки та жителі громади, працівники Центральної бібліотеки щиро вітають Вас з прийдешнім Новим 2021 роком і Різдвом Христовим!

Дай Боже Вам любові і тепла,

Добра в сім’ї і затишку в оселі,

Щоб щастя світла музика текла

В Різдвяні свята, щедрі і веселі!

Хай здійснює бажання рік Новий,

Хай край наш рясно процвітає,

З чудовим святом, радості і мрій

Ми щиро і сердечно Вас вітаєм!


четвер, 24 грудня 2020 р.


 

«Книгочитограйко»

 Чарівний настрій напередодні Нового року змушує серце завмирати в очікуванні дива, і всі ми чекаємо радісних подій, веселих посмішок, найбажаніших подарунків і казкових чудес. 

Для створення  новорічної атмосфери в Центральній бібліотеці бібліотекар з членами клубу «Книгочитограйко» виготовляли новорічні іграшки. Вони  вирізали та склеювали, згинали заготовки, формували свої ялинкові прикраси.

Завдяки дитячій  творчісті та фантазії - це передноворічне спілкування перетворилося на справжнє свято для дітей, які із задоволенням творили красу.

 











вівторок, 15 грудня 2020 р.


 14 грудня 1986 року було офіційно повідомлено про завершення будівництва саркофага над зруйнованим у результаті вибуху четвертим енергоблоком ЧАЕС. Цей день став скорботним нагадуванням усьому людству про важке подолання наслідків аварії на реакторі атомної станції.

День вшанування ліквідаторів аварії на ЧАЕС нерозривно пов’язаний із техногенною катастрофою 1986 року, подібної до якої за масштабами і наслідками ще не бачив світ. Аварія на Чорнобильській атомній електростанції сколихнула все людство не лише своєю величезною руйнівною силою, а й мужністю тих, хто першим зіткнувся з її страшними наслідками. Їх називають по-різному: чорнобильці, ліквідатори, вогнеборці. Усі вони – герої, які ціною власного життя врятували життя мільйонів.

У ліквідації наслідків катастрофи на ЧАЕС брали участь понад 650 тисяч людей з усього Радянського Союзу, з яких більше половини представляли тодішню УРСР.

Чорнобиль для нас ніколи не стане минулим. Величний подвиг здійснили всі, хто брав участь у ліквідації наслідків вибуху на четвертому енергоблоці атомної станції. Від усього серця зичимо ми героям-ліквідаторам та усім, хто пам’ятає світ до Чорнобиля і тим, хто народився вже після катастрофи – міцності духу, здоров’я і впевненості в завтрашньому дні!

Нажаль багато, хто з ліквідаторів вже давно покинули це земне життя. Тому велика шана і уклін до землі всім героям, всім, хто не жалів себе, всім, хто спас нас від ще більшого лиха, вдовам і родинам тих, хто не дожив до цього дня. Обов’язок кожного з нас – пам’ятати про це й підтримувати тих, до кого у сім’ю прийшла чорнобильська біда.

 До дня вшанування ліквідаторів аварії на ЧАЕС в Центральній бібліотеці підготовлена книжкова виставка «ЧОРНОБИЛЬ НЕ МАЄ МИНУЛОГО ЧАСУ».

 







 

 


Всеукраїнський тиждень права проводиться щороку в тиждень, що включає 10 грудня – День прав людини, який відзначається в пам’ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини. Проведення Тижня започатковано Указом Президента України від 8 грудня 2008 року.

А тому 14 грудня для учнів 8-Б класу була проведена хвилина спілкування про права і обов’язки кожної людини. Всі присутні мали змогу ознайомитись зі змістом основних статей Конституції, Законів України, історію створення Декларації прав людини. Доцільними були життєві приклади з проаналізованими конкретними ситуаціями та методами їх вирішення у правовому полі.

 Продовженням заходу стала правова вікторина «Я знаю свої права» учасникам якої було цікаво і корисно довідатись про свої права, обов’язки та відповідальність згідно чинного законодавства України, адже дуже часто наші повсякденні вчинки мають правові наслідки. Присутні дружно давали відповіді на запитання вікторини.

А також була оформлена книжкова виставка-інформація «Є право – значить є надія».












середа, 9 грудня 2020 р.


Центральна бібліотека Прилісненської сільської ради поповнила свої фонди. Понад 100 примірників книг,  були придбані за бюджетні кошти Прилісненської громади. Це яскраві видання на будь-який смак для читачів різних вікових груп.

За більш детальною інформацією звертайтесь до нашої бібліотеки, де наші працівники зможуть вас ознайомити з новинками.

                                              


                                             











вівторок, 1 грудня 2020 р.

 


У всьому світі 1 грудня говорять про СНІД, про те, яку загрозу існуванню людства несе ця глобальна епідемія. Згадують і оплакують тих хто вже помер або смертельно хворий, говорять про масштаби трагедії і про те, що ця чума ХХ, а тепер вже і ХХІ століття загрожує існуванню людства…

Центральна бібліотека також  не може  залишитися в стороні від цієї проблеми, тому до цієї дати підготовлена  виставка-інформація «Про СНІД: забувати не слід» На ній представлена інформація про властивості цього вірусу, про ВІЛ-інфекції та шляхи поширення хвороби, про лікування і профілактику СНІДу, стан захворюваності на ВІЛ/СНІД в Україні і заходи проти епідемії.