середа, 26 квітня 2023 р.

 


Чорнобильська трагедія… Ось  уже 37 років дзвони Чорнобиля стукають в наші серця. Змушують нас зупинитись і  озирнутись в той страшний 1986-й… 37 років минуло відтоді, а пам’ять наша зберігає все до найменших подробиць, бо надто вражаючими і болючими були ці подробиці.

Чорнобильська катастрофа розділила життя сотень тисяч людей на "до" та "після". Через майже чотири десятиліття її наслідки відлунюють у душах і серцях українців, а подвиг ліквідаторів й нині слугує прикладом самопожертви.       

Скільки зламаних  доль? Скільки сиріт, що втратили батьків, скільки ненароджених дітей, скільки нових хвороб? Чорнобилиль… Це 35 тисяч забраних життів, це мільйони людей, які постраждали від радіації.

 Проходять роки після аварії на ЧАЕС. А біль не вщухає, тривога не покидає людей. Ще довго ми будемо відчувати на собі наслідки трагедії, ще довго чутимемо її дзвони. Вони лунатимуть за тими, кого вже немає, кого не стане завтра, хто заплатив за чиюсь помилку своїм здоров’ям, життям.

 Про Чорнобильську катастрофу написано силу-силенну книг, альбомів і статей, деякі з яких має наша бібліотека. В них автори  прагнули  віднайти істину у висвітленні головної  її теми  -  здолання атомного лиха. І ця істина – незаперечна. Завітавши до нас у бібліотеку кожен відвідувач зможе ознайомитись з книжковою вистакою «Чорнобиль в серці України, а тінь його по всій землі». Усіх бажаючих запрошуємо оглянути запропоновану літературу.

 

 

Немає коментарів:

Дописати коментар