пʼятницю, 24 листопада 2023 р.

Четверта субота листопада в Україні, згідно з відповідним Указом Президента України, визнана Днем пам’яті жертв голодоморів. Цього року, 25 листопада, Україна відзначає 90-і роковини Голодомору 1932–1933 років. Удруге пам’ятні дні відбудуться під час повномасштабної війни.

Ще зі школи ми пам’ятаємо розповіді, як селян у 1932–1933 роках карали за зібрані на полі колоски, або ж світлини дітей з опухлими від голоду животами. Зараз ці історії накладаються на наш травматичний досвід війни.

Пам’ять – це нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок написано кривавим і чорним.

Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі роки. І в останні дні листопада весь український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам'ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України. 

Головне у діяльності бібліотеки по відзначенню чергової річниці Дня пам’яті жертв Голодоморів – донести правду про цю трагедію. Тому до цієї дати в бібліотеці села Прилісне організувавано захід  для дітей«День пам’яті», де юні користувачі виготовили ряд аплікацій, а саме: «Свіча пам’яті», «Ангелик» та кошик «Не дамо згасити свічку пам’яті”.

Наприкінці заходу присутні запалили Свічку Пам’яті та вшанували пам’ять померлих хвилиною мовчання.

В бібліотеці представлено виставку-реквієм «Непрощений злочин - Голодомор», яка містять інформацію про події 1932-1933 рр. на території України загалом і на Волині зокрема, коли під час масового, ретельно спланованого радянським тоталітарним режимом голоду загинули мільйони мешканців сіл і міст. 

Голодомор 1932-1933 років в Україні назавжди залишиться в нашій пам’яті, як одна з найстрашніших сторінок минулого. 


Немає коментарів:

Дописати коментар