пʼятниця, 24 листопада 2023 р.

Четверта субота листопада в Україні, згідно з відповідним Указом Президента України, визнана Днем пам’яті жертв голодоморів. Цього року, 25 листопада, Україна відзначає 90-і роковини Голодомору 1932–1933 років. Удруге пам’ятні дні відбудуться під час повномасштабної війни.

Ще зі школи ми пам’ятаємо розповіді, як селян у 1932–1933 роках карали за зібрані на полі колоски, або ж світлини дітей з опухлими від голоду животами. Зараз ці історії накладаються на наш травматичний досвід війни.

Пам’ять – це нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок написано кривавим і чорним.

Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі роки. І в останні дні листопада весь український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам'ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України. 

Головне у діяльності бібліотеки по відзначенню чергової річниці Дня пам’яті жертв Голодоморів – донести правду про цю трагедію. Тому до цієї дати в бібліотеці села Прилісне організувавано захід  для дітей«День пам’яті», де юні користувачі виготовили ряд аплікацій, а саме: «Свіча пам’яті», «Ангелик» та кошик «Не дамо згасити свічку пам’яті”.

Наприкінці заходу присутні запалили Свічку Пам’яті та вшанували пам’ять померлих хвилиною мовчання.

В бібліотеці представлено виставку-реквієм «Непрощений злочин - Голодомор», яка містять інформацію про події 1932-1933 рр. на території України загалом і на Волині зокрема, коли під час масового, ретельно спланованого радянським тоталітарним режимом голоду загинули мільйони мешканців сіл і міст. 

Голодомор 1932-1933 років в Україні назавжди залишиться в нашій пам’яті, як одна з найстрашніших сторінок минулого. 






























вівторок, 21 листопада 2023 р.

 


21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи. У цю дату, з різницею в девʼять років, розпочалися дві історичні для країни революції: Помаранчева революція 2004-го та Революція гідності 2013-го.У ці дні ми вшановуємо тих, хто не тільки своїми справами, а й втраченим життям продемонстрував бажання, щоб українці жили у вільній та демократичній державі.

Цього дня українці вшановують пам’ять про людей, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини й громадянина, національних інтересів держави та її європейського вибору.

Сьогодні День Гідності та Свободи – одне зі знакових державних свят України. Наша держава вже заплатила високу ціну за те, що обрала свободу. Ціна – життя найкращих синів і дочок нашої Батьківщини. Занадто висока ціна! Тому ми, «живі» громадяни своєї держави, не маємо жодного права сходити з шляху, наміченого Помаранчевою Революцією та Революцією Гідності. Ми повинні, в першу чергу, виховувати в собі патріотизм і гідність, виховувати дітей справжніми патріотами і культивувати в них почуття гідності. Адже патріотизм – це ключ до процвітання держави, а гідність – це вміння тримати себе та свої думки чистими, що допомагає вчинити правильно, навіть якщо для цього доведеться боротися з особистими емоціями та переступати через свої слабкості, це внутрішнє відчуття благородства та відчуття власної відповідальності за своє життя та життя близьких.

Слава Україні! Героям слава!









четвер, 9 листопада 2023 р.

 


Наша бібліотека стала учасником проекту «Польська полиця в Україні», який реалізується державною установою «Український інститут книги» спільно з Інститутом книги у Польщі та за підтримки Міністерства культури та національної спадщини Польщі.

У межах проекту бібліотека отримала безкоштовно комплект із 20 нових книжок для створення книжкової полиці польської літератури. Отримані книги – це добірка перекладів українською мовою польської класичної та сучасної літератури для дорослих та молодших читачів. Книжки польських авторів видані українською мовою видавцями України на кошти гранту, наданого їм Інститутом книги в Польщі.

Цей проект має особливе значення, оскільки польська книга має можливість успішно потрапити до читачів за допомогою бібліотек. Крім того важливо, щоб література також потрапила до польської меншини та людей з польським корінням, а також тих, хто вивчає нашу мову або іншим чином шукають контакту з польською культурою.

Запрошуємо читачів завітати до нашої книгозбірні  та ознайомитись з книгами проекту «Польська полиця в Україні», поглибити свої знання про Польщу, її історію і культуру, насолодитись чудовою літературою.