пʼятниця, 28 червня 2024 р.

 


З Днем Конституції
Вітаю Україно!
Вставай! Борися до кінця,
За мирне, світле, чисте небо,
Та вільне краще майбуття!
Не забуваймо тих Героїв,
Котрі пішли у небеса,
Тих, що рятують Україну
Ціною власного життя.

 

28 червня Україна відзначає 28-му річницю прийняття Конституції. Це свято вважається одним із наймолодших, але це єдине державне свято, закріплене в самій Конституції.

День Конституції – не просто свято нормативного акту, а день, коли було затверджено права і свободи громадян України.

Конституція – це основний державний документ, який визначає державний устрій, порядок і принципи функціонування органів влади, виборчу систему, права й обов’язки  держави, суспільства та громадян.

   Писали українську Конституцію цілих шість років – з 1990 по 1996. У кінцевому підсумку Основний Закон України були прийнято о 9.18 ранку 28 червня 1996 року. За нього віддали голоси 315 народних депутатів (при 300 необхідних), і голосували вони окремо за кожну статтю. Для цього Рада була змушена безперервно пропрацювати 24 години.

З усіх пострадянських республік, Україна прийняла Конституцію останньою. А міжнародне співтовариство визнало її однією з найдемократичніших у світі.

 

Попередники сучасної Конституції:

Конституція Пилипа Орлика – 1710 рік.

Конституція УНР –29 квітня 1918 року.

Мала конституція ЗУНР – 13 листопада 1918 року.

Тимчасова Конституція Карпатської України – 15 березня 1939 року.

 

В умовах війни День Конституції набуває особливого значення, адже демонструє незламність нашого народу та незалежність нашої країни.

До Дня Конституції працівники бібліотеки підготували книжкову виставку «Конституція – основа державності». На виставці представлена література з фонду бібліотеки, яка відображає найважливіші історичні моменти конституційного процесу на складному і довгому шляху державотворення України.

Сподіваємося, що запропонована нами підбірка книг допоможе усім бажаючим послідовно розглянути основні етапи становлення та розвитку української конституційної ідеї. 

 

 

Немає коментарів:

Дописати коментар